Miks peaksite testima oma sperma kvaliteeti, isegi kui te ei plaani last saada?

Sperma kvaliteedist räägitakse tavaliselt seoses lapse eostamise ja kasvatamisega. See on tõesti oluline parameeter lapsevanemaks saamise teel. Sperma kvaliteet ei ole aga mitte ainult tulevaste lastesaamise võimaluste näitaja, vaid ka üldine tervisenäitaja.

Sperma kvaliteet

Sperma kvaliteet on tihedalt seotud kehas toimuvaga. Madala spermakvaliteediga mehed kogevad tõenäolisemalt muid terviseprobleeme, nagu diabeet, vähk ja südame-veresoonkonna haigused.
Muidugi võib sperma madalam kvaliteet olla ajutine ja seda võivad mõjutada ka ravimid, mida te parasjagu kasutate või lihtsalt gripp, mis võib samuti mõjutada sperma kvaliteeti.

Oluline on teada, et spermatosoididel on hämmastav võime 3 kuu jooksul paljuneda, seega võib esimene negatiivne tulemus muutuda suhteliselt lühikese aja jooksul ja see ei ole põhjus paanikaks. Enne arsti vastuvõtule minekut tasub lihtsalt enesekontrolliks teha teatud aja jooksul kodus sperma kvaliteedi analüüse.

 

spermas-kvalitates-tests

Kui tunned huvi oma üldise tervise vastu ja sul pole aega või lihtsalt ei taha perearstile aega kokku leppida, proovi kodus teha sperma kvaliteedi testi, mis annab sulle tervisest märku. Alati on parem teada, et midagi võib valesti minna varem kui hiljem.

Sperma kvaliteet ei ole enamikul juhtudel konstantne. See muutub vastavalt sellele, mida me oma elus teeme. Kas olete veetnud nädala festivalil juues? Teie sperma kvaliteet võib olla ajutiselt madalam, sest alkohol ei ole meie üldisele tervisele kuigi hea. Sperma kvaliteet võib tõesti olla meie elustiili ja kõigi seda mõjutavate väliste jõudude peegel. See ei hõlma ainult meie elustiili valikuid – joomist, suitsetamist või öö läbi pidutsemist –, vaid ka keskkonnas leiduvaid kemikaale, mis meie keha mõjutavad.

Kemikaalid, mis häirivad meie keha, mõjutavad meie hormoonide tootmist, mis omakorda mõjutab meeste testosterooni tootmist. Kemikaalide probleem ei eksisteeri ainult suurte tootmisettevõtetega suurlinnades. See on kõikjal. Näiteks BPA-d kasutatakse kahjuks sageli plastpudelites või toidunõudes. BPA toimib endokriinsüsteemi kahjustajana, mõjutades testosterooni kogust ja seega ka toodetud spermatosoidide arvu.

spermas-fertilitates-tests-viriesiem

SwimCount sperma test

SwimCount sperma kvaliteedi test pole mõeldud ainult meestele, kes plaanivad võimalikult kiiresti rasestuda, vaid ka meestele, kes tahavad lihtsalt teada, milline on nende tervislik seisund. Proovige jälgida oma tervist kodus, tehes iga paari kuu tagant sperma kvaliteedi testi ja kui tunnete muret, külastage alati oma arsti täpsemate analüüside tegemiseks.

Swimcounti sperma viljakuse test on saadaval siin

 

X
Add to cart
This site is registered on wpml.org as a development site.