STI testidest: süüfilise, klamüüdia ja HIV avastamine

Seksuaalselt levivad infektsioonid (STI-d) on levinud ja oluline terviseprobleem, mis mõjutab igal aastal miljoneid inimesi. Regulaarne testimine on oluline sugulisel teel levivate haiguste leviku tõkestamiseks ja seksuaaltervise säilitamiseks. Selles artiklis vaatleme kolme kõige levinumat STI testi: süüfilis, klamüüdia ja HIV.

Süüfilise test:

Süüfilis on bakteriaalne infektsioon, mis levib seksuaalse kontakti kaudu. Kui seda ei ravita, võib see põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, nagu südamehaigused, pimedus ja isegi surm. Süüfilise test hõlmab lihtsat vereanalüüsi, mis võimaldab tuvastada süüfilist põhjustavate bakterite vastaste antikehade olemasolu. Süüfilise testi saad osta siit.

Süüfilise diagnoosimine on lihtne ja hõlmab vereanalüüsi. Kui teil on süüfilise sümptomid või kui olete olnud kaitsmata vahekorras, on oluline võimalikult kiiresti testida. Varajane avastamine ja ravi antibiootikumidega võib ravida infektsiooni ja vältida pikaajalisi terviseprobleeme.

sts-tests-hlamīdijas-hiv-sifilis

Klamüüdia test:

Klamüüdia on tavaline bakterite põhjustatud STI. See on sageli asümptomaatiline, mis tähendab, et nakatunud inimestel ei pruugi olla mingeid sümptomeid. Klamüüdia test hõlmab kas uriinianalüüsi või suguelundite tampooni võtmist. Naistele mõeldud klamüüdiatesti saad osta siit.

Sümptomiteks võivad olla valu seksi ajal, eritis tupest või peenisest ja valu alakõhus. Kui teil on sümptomeid või olete olnud kaitsmata vahekorras, on oluline võimalikult kiiresti testida ja ravida. Varajane ravi võib ära hoida pikaajalisi terviseprobleeme, sealhulgas viljatust.

HIV test:

Inimese immuunpuudulikkuse viirus (HIV) on viirus, mis ründab immuunsüsteemi ja võib põhjustada AIDSi. HIV levib seksuaalse kontakti, nõelte jagamise või nakatunud emalt lapsele raseduse, sünnituse või rinnaga toitmise ajal. HIV-test hõlmab lihtsat vereanalüüsi, mis võimaldab tuvastada viirusevastaste antikehade olemasolu organismis. HIV-testi saad koju osta kiiresti, lihtsalt ja diskreetselt siit.

HIV-testimine on väga oluline nakkuse varajaseks avastamiseks, kuna varajane ravi võib aidata aeglustada haiguse progresseerumist ja parandada teie võimalusi elada tervena. Testimine hõlmab vereanalüüsi ja tulemused on saadaval vaid 15 minutiga. Kui teil on olnud kaitsmata vahekorda või ühiseid nõelu, on oluline regulaarselt testida.

STS-infekcijas-noteikšana-HIV-tests

 

Oluline on märkida, et mõned sugulisel teel levivad haigused ei pruugi testides ilmneda kohe pärast nakatumist, mistõttu on oluline end regulaarselt testida ja seksuaalse tegevuse ajal kasutada kaitsevahendeid. Kui arvate, et olete nakatunud sugulisel teel levivasse infektsiooni, on oluline pöörduda tervishoiutöötaja poole ja lasta end testida niipea kui võimalik.

Kokkuvõtteks võib öelda, et regulaarne STI-testimine on oluline seksuaaltervise säilitamiseks ja nakkuste leviku tõkestamiseks. Süüfilise, klamüüdia ja HIV testid on kiired, lihtsad ja võivad pakkuda meelerahu. Kui teil on sugulisel teel leviva haiguse pärast muret või vajate testimist, pidage kindlasti nõu oma tervishoiuteenuse osutajaga.

Qtest.lv – teil on küsimusi, meil on vastused!

X
Add to cart